Empik sprzedaje książkę promującą „leczenie z homoseksualizmu”

Na stronie www księgarni Empik można kupić książkę pt. "Walka o normalność – przewodnik do (auto)terapii homoseksualizmu”. Autorem książki jest Gerard van den Aardweg znany z tez o „leczeniu homoseksualizmu” śmiechem i modlitwą. Mimo, że od lat wiadomo, że tzw. „terapie konwersyjne” są nie tylko nieskuteczne, ale też szkodliwe, Empik umywa ręce i nie chce wycofać ze sprzedaży tej anty LGBT-owskiej propagandy. Pod wpływem presji ze strony KPH oraz internautów i internautek, Empik zdecydował się umieścić w opisie książki dostępnym na www księgarni informacje o opinii WHO i ONZ nt. terapii konwersyjnych. To nas jednak nie satysfakcjonuje, dlatego uruchomiliśmy apel do Empiku z żądaniem wycofania książki van den Aardwega ze sprzedaży.

Dlaczego usunięcie tej książki ze sprzedaży jest ważne?

  1. Homoseksualność nie jest chorobą! Jest jedną z orientacji seksualnych.
  2. Próby „leczenia” homoseksualności są szkodliwe i mogą prowadzić do depresji i prób samobójczych.
  3. Brak akceptacji osób LGBT to w Polsce nadal duży problem. Rodzice czasami zmuszają” swoje dzieci do „leczenia” homoseksualności. Takie podręczniki tylko ich utwierdzają w tym, że mają rację.

Wyślij APEL DO EMPIKU
z żądaniem wycofania książki „"Walka o normalność” ze sprzedaży.
Udostępnij link do tej strony z hasztagiem #ApelDoEmpiku

1. Treść apelu:

Szanowni Państwo,

Jedną z książek, które są dostępne w sprzedaży na Państwa stronie internetowej, jest publikacja pt. "Walka o normalność – przewodnik do (auto)terapii homoseksualizmu” autorstwa Gerard van den Aardweg’a. Książka, która namawia osoby homoseksualne i biseksualne do „autoterapii” swojej orientacji seksualnej.

Homoseksualność nie jest chorobą. Już w 1973 roku Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne uznało, że homoseksualność jest taką samą orientacją jak heteroseksualność. Brakuje jakichkolwiek dowodów, które wskazywałyby, że próby „leczenia” orientacji homoseksualnej, czyli tzw. terapie konwersyjne, są skuteczne. Istnieje natomiast szereg dowodów na to, że tego typu „terapie” są szkodliwe i stanowią przyczynę depresji, lęków, samouszkodzeń ciała oraz myśli i prób samobójczych.

Towarzystwa zrzeszające psychologów, psychiatrów i seksuologów od lat apelują, aby zaniechać takich praktyk.* W oświadczeniu Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, popartego przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne czytamy: „Propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy reparacji orientacji homo- czy biseksualnej w kierunku wyłącznie heteroseksualnej jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom.”

Sprzedając książkę "Walka o normalność – przewodnik do (auto)terapii homoseksualizmu” przyczyniają się Państwo do szerzenia szkodliwych stereotypów i dezinformacji W związku z powyższym apeluje o natychmiastowe wstrzymanie sprzedaży tej książki na Państwa stronie internetowej.

* Lista organizacji potępiających tzw. terapie konwersyjne: Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Polskie Towarzystwo Seksuologiczne.

2. Twoje dane:

Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych w nim zawartych do przekazania petycji, zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 02 nr 101 poz. 926 wraz z późn. zm.)